Nallu | barefootové sandály na míru

O nás

Jsme Peťa a Dan a společně tvoříme Nallu. Pocházíme ze Slavičína, města s dlouholetou obuvnickou tradicí. Peťa vystudovala Design obuvi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a je autorkou sandálu Nallu. Dan je milovník přírody a je hlavou projektu. Přirozený způsob života se stal naší součástí. Respektování tvarů a pohybů těla vyústilo v naši snahu vytvořit individuální, minimalistickou obuv, která nebude ovlivňovat funkci chodidla. Sedm měsíců jsme sandál vyvíjeli a testovali. Nyní Vám přinášíme jeho nejlepší řešení.

Proč to děláme?

  • Rádi bychom měnili pohled na obouvání
  • Rádi bychom Vám pomohli opět vnímat své nohy
  • Rádi bychom, aby naše obuv respektovala chodidlo a pohyb těla
  • Rádi bychom vyráběli funkční, kvalitní a zdravou obuv

Naše cesta

​Naše dosavadní cesta životem nás dovedla k souladu s přírodou a k respektování vlastního těla. Tvar většiny "normální" obuvi neodpovídá tvaru běžných nohou. Člověk své nohy znecitlivěl a přetvaroval. Zmizely tak podněty, které kontaktem se zemí vznikaly. Proto se chceme vrátit zpět a nechat nohy i tělo plně vnímat svět. Děláme to proto, abychom se mohli dívat kolem sebe a hledat cíl cesty, nikoli lavičku, na které si nepohodlné boty vyzujeme!

Výroba

Sandály vyrábíme v naší malé dílně ve Slavičíně na Zlínsku. Všechny materiály použité pro jejich výrobu pochází z České republiky, většina z nich je ze Zlínského kraje. Právě díky velké obuvnické tradici ve Zlíně, máme vše po ruce a je v našich silách kontrolovat kvalitu materiálů. V neposlední řadě jsme zde obklopeni odborníky, kteří rozumí obuvnickému řemeslu a jsou ochotní se s námi dělit o své znalosti a zkušenosti.